Jdi na obsah Jdi na menu
 

kočíčí nemoci

 

 

Kočičí nemoci

 • Narkóza u koček - jak to probíhá

  Středa, 24. březen, 2010
  Celkové znecitlivění organizmu užívané při operacích. Narkóza. Ať už se jedná o jakýkoliv veterinární zákrok, veterinář Vám může jednoho dne oznámit, že je nezbytně nutné dát Vaší kočce narkózu, neboli ji na několik hodit uspat. Samotné slovo narkóza u převážné většiny chovatelů vyvolá podvědomý strach o život své kočky. To zřejmě z důvodu různých pověstí, které o narkóze kolují, a snad také proto, že zvíře při narkóze vypadá na první pohled téměř jako mrtvé. Je však narkóza tak nebezpečná? Tento článek vám prozradí, jak toto znecitlivění organizmu funguje a jaký vliv má na zdraví Vaší kočky.
 • Čím, kdy a jak očkovat kočku?

  Čtvrtek, 11. březen, 2010
  Tak jako všechna zvířata postihují infekční choroby, tak ani kočky nejsou výjimkou, i ony trpí svými chorobami. Proto my, chovatelé, musíme udělat vše pro to, abychom těmto chorobám předcházeli. Začít můžeme u vakcinace.
 • Onemocnění dolních cest močových a výživa

  Čtvrtek, 19. listopad, 2009
  FLUTD (Feline Lower Urinary Tract Disease – onemocnění dolních cest močových u koček) je častým problémem vyskytujícím se v kočičí populaci. FLUTD se projevuje řadou klinických příznaků: namáhavé a bolestivé močení, časté močení, olizování ústí močové trubice, přítomnost krve v moči, močení mimo kočičí toaletu a další.
 • Kdy je kýla u kočky nebezpečná

  Čtvrtek, 29. říjen, 2009
  Přinesete si domů Vaše nové koťátko a náhle mu na bříšku v oblasti pupíku nahmatáte malou měkkou kulatou bouličku. Veterinář konstatuje pupeční kýlu. Co to vlastně znamená a co obnáší léčba? Je kýla pro kočku nebezpečná?
 • Nádory mléčné žlázy u koček

  Čtvrtek, 24. září, 2009
  Nádory mléčné žlázy patří k jedné z nejčastějších onkologických onemocnění u koček. I když se u koček vyskytují podstatně méně než u psů, uvádí se, že až 90 % těchto nádorů je zhoubných.
 • Svrab - jak zbavit kočku ušních parazitů?

  Středa, 9. září, 2009
  Správná péče o ouška kočky je stejně důležitá jako péče o chrup či o huňatý kočičí kožíšek. Opět sázíme na prevenci a kočce pravidelně čistíme ouška od nečistot a přebývajícího ušního mazu. Často je to dlouhý a těžký boj, po kterém opouštíme bitevní pole s poškrábanýma rukama. Bohužel na naši kočku číhá nebezpečí v podobě ušního svrabu. Věřte však, že to není nic, co by nezachránila jednoduchá dlouhodobá a vytrvalá léčba.
 • Už i kočky mohou mít alergii na potravu

  Středa, 19. srpen, 2009
  Stejně jako my lidé, tak naši zvířecí mazlíčci mohou trpět alergiemi. U člověka je určení původce alergie jednodušší než u kočky. Kočka vám sama neřekne, co ji trápí, proto je nutné sledovat její reakce a v případě podezření na alergii navštívit veterináře, který pomocí diety odhalí ohnisko problému.
 • Zánět dásní u koček - jak mu předejít

  Středa, 15. červenec, 2009
  Zánět dásní představuje jedno z nejčastějších onemocnění kočky. Pokud se nezačne včas léčit, může ohrozit i její život. Vzniká podobně jako u nás lidí, proto by nám tento problém měl být blízký a rozhodně bychom ho neměli podceňovat. Klademe důraz na prevenci a snažíme se zánětu předejít. Pokud ale propukne, svěříme kočku do rukou odborníka.
 • Larvální toxokaróza

  Čtvrtek, 25. červen, 2009
  Larvální toxokaróza je onemocnění, které způsobí larva škrkavky psí nebo kočičí. Larvy se vyvíjejí v trusu nakaženého zvířete, proto si jej můžete klidně přinést na podrážce domů a nemusíte chovat ani žádné zvíře. Vajíčka škrkavek se do prostředí dostávají s trusem, ale ten čerstvý infekce schopná vajíčka neobsahuje. Potřebuje několik dní na uzrání. Pokud tedy psí trus seberete ihned nebo ho na zahradě sbíráte obden, infekce tedy nehrozí. Pokud však vajíčko obalené trusem vám zapadne z podrážky například do rohožky, zde může dozrát a příležitost k onemocnění je tu.
 • Kočka a rakovina

  Středa, 24. červen, 2009
  Při vyslovení slova „rakovina" se většině z nás vybaví zákeřná a nebezpečná nemoc spojená s utrpením lidí. Vzpomeneme si na známé z okolí, procházející touto nevypočitatelnou nemocí, která udeří kdykoliv a od které nikdy nevíme, co čekat. Bohužel v dnešní době jsou tato onkologická onemocnění také častou diagnózou i ve veterinárních ambulancích. Jelikož naše medicína urazila již kus cesty, ne vždy je tato diagnóza důvodem k utracení zvířete.

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář